Skontaktuj się z nami

Komfortowe miejsca do siedzenia

Komfortowe miejsca do siedzenia

Funkcjonalny park to miejsce, w którym można zarówno pospacerować, ale i odpocząć. Do relaksu najlepsze są ławki, na których można usiąść i podelektować się otaczającą przyrodą.

W żadnym parku nie powinno zabraknąć miejsc do siedzenia. Ławki parkowe są podstawą dobrze zorganizowanego parku. Powinno się je umieszczać przy alejkach, którymi spacerują przechodnie. Dzięki temu, że będą widoczne i będą dostępne, można będzie w każdej chwili na nich usiąść. Powinny być one umieszczane w odpowiednich odstępach tak, aby nie było problemu ze znalezieniem kolejnej ławki, jeżeli jedna, którą znaleźliśmy była zajęta. Im więcej takich miejsc do siedzenia będzie w parku, tym lepiej. Dzięki temu, więcej osób będzie chciało z takiego parku korzystać. W końcu nie ma nic przyjemnego w udaniu się do parku, w którym nie ma ławek lub jest ich po prostu za mało.

Ławki parkowe powinny być również zadbane. Nie może zdarzyć się sytuacja, w której będą posiadały urwane oparcia czy będzie w nich brakowało szczebelek. Z takich ławek nikt nie będzie chciał korzystać, ponieważ będą niewygodne i niebezpieczne. Odpoczynek na takiej ławce może skończyć się tragicznie, ponieważ ławka może się po prostu pod nami załamać. A to zazwyczaj ma przykre konsekwencje związane z potłuszczeniem, a nawet skaleczeniem się. Na pewno takich uszkodzonych ławek nie powinno być w parku. Powinny być bardzo szybko naprawiane przez służby konserwatorskie, jakie posiada każde miasto.

Istotne jest również to, aby przynajmniej raz do roku ławki były malowane. Szczególnie, jeżeli są wykonane z drewna. Dzięki temu, że miasto będzie dbało o ich wygląd, aż przyjemnie będzie na nich usiąść. Trzeba pamiętać, że ławki cały czas znajdują się na zewnątrz. W związku z tym, poddawane są takim czynnikom środowiskowym, jak deszcz, śnieg, mróz, ostre słońce. W związku z tym, warto konserwować je i malować przynajmniej raz do roku. Dzięki temu, możliwe będzie zachowanie ich pięknego wyglądu. Takie ławki zachęcały będą do spędzania większej ilości czasu w parku, czyli na świeżym powietrzu.